K vidění budou i legendární motocykly Harley-Davidson. Foto: Médea

K vidění budou i legendární motocykly Harley-Davidson. Foto: Médea

Od 8. do 11. března se na brněnském výstavišti koná největší tuzemská motocyklová výstava Motosalon 2012. Veletrh se opět koná pod patronací motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů, takže k vidění tu bude mimořádná přehlídka prakticky celé současné motocyklové nabídky. Všichni mají připraveny své největší novinky pro letošní rok, takže určitě bude na co koukat.

Novinky letošní sezóny přiveze do Brna například Honda, která mimo jiné představí dvanáctou generaci legendárního sportovního motocyklu CBR1000RR Fireblade, pohodlný cestovní motocykl Crosstourer nebo skútr Vision 50, který překvapí nejen svojí atraktivní cenou.

Společnost A-Spirit, importér značek Aprilia, Gilera, Moto Guzzi, Piaggio, Scarabeo a Vespa pro ČR, seznámí návštěvníky hned s několika velice atraktivními modely. Mezi nimi nebude chybět „vlajková loď“ značky Aprilia, tedy superbike RSV4 Factory APRC v novém designu pro rok 2012. Nového kabátu se dočkal i další model značky, supermoto Dorsoduro 1200. Doslova horkou novinkou je pak městský skútr se sportovním designem SR Motard 50/125.

V sekci značky Moto Guzzi si návštěvníci budou moci prohlédnout významně inovované verze modelu V7, tedy V7 Stone a V7 Special, ale i střední custom Nevada, který do letošního roku vstupuje nejen s novým vzhledem, ale především s novým motorem. Kategorii skútrů pak krom jiného zastupuje novinka Piaggio Beverly 350 Sport Touring, střední skútr s mnoha progresivními a pro tuto kategorii unikátními vlastnostmi, například brzdovým systémem ABS či kontrolou trakce. Nestárnoucí značka Vespa pak přichází pro letošek s modely v nových barvách a limitovaných edicích.

Ke krásným motorkám patří samozřejmě i krásné dívky. Foto: Médea

Ke krásným motorkám patří samozřejmě i krásné dívky. Foto: Médea

Značka Yamaha představí na výstavě Motosalon všechny své novinky pro sezónu 2012 a pro návštěvníky připraví také několik zajímavých překvapení. K vidění bude kompletní edice WGP 50th Anniversary v čele s legendární YZF-R1. Představeny budou rovněž motocykly nově oděny do kapotáží v matných barvách, které byly dříve doménou pouze supersportovních automobilů.

Kromě novinek pro sezonu 2012 budou největším lákadlem na stánku závodní motocykl YZF-M1 vicemistra světa kategorie MotoGP Jorge Lorenza a upravené motocykly Yamaha VMAX Hyper Modified, na kterých se podíleli světově uznávání úpravci Marcus Walz, Ludovic Lazareth a Roland Sands.

V expozici společnosti KTM Autonova Brno jistě zaujme populární model KTM Duke 690, ovšem pro rok 2012 zásadně inovovaný.

Tuzemská značka JAWA vůbec poprvé veřejnosti představí tři zbrusu nové modely motocyklu JAWA 660. Jeden Sportard v základním provedení, druhý Sportard bude překvapením. Třetí motocykl je horkou novinkou a jedná se o JAWU 660 Californian.

Další novinky si budou moci návštěvníci prohlédnout na stánku firmy DK auto-moto, která je oficiálním dovozcem motocyklů značky Triumph do ČR a SR. Řady cestovních modelů rozšíří nová vlajková loď v podobě motocyklu Triumph Tiger Explorer 1200, který útočí na dominantní postavení motocyklů BMW v tomto segmentu cestovních endur. Další novinkou bude Triumph Speed Triple R, který se postaví, díky použitým komponentům, v kategorii naked bikes vedle speciálních limitovaných edic výrobců Ducati, Aprilia, MV Agusta.

Lahůdkou pro návštěvníky bude showbike Karla Abrahama. Foto: Médea

Lahůdkou pro návštěvníky bude showbike Karla Abrahama. Foto: Médea

K Motosalonu neodmyslitelně patří také čtyřkolky, a proto na Motosalonu nebude chybět ani jeden z našich největších importérů těchto strojů, společnost ASP Group.

Na jejím stánku mohou návštěvníci obdivovat krom dalších strojů i nejdivočejší a nejextrémnější čtyřkolkovou „kočku“ světa, sportovní side-by-side ARCTIC CAT Wildcat 1000. Dalším zajímavým exponátem bude litrový Arctic Cat 1000H2 EFI MUD PRO, čtyřkolka plně přizpůsobena pro extrémní prostředí jako je bláto, bahno a průjezdy vodou. Autorizovaný dovozce značky KYMCO a od letošního roku také značky QUADRO, společnost MSA Motorsport Accessoires, představí absolutní novinku v podobě tříkolky QUADRO 350D.