Motoairbag si můžete zakoupit v podobě bundy nebo vesty. Je vyráběn ze stejného materiálu jako běžné airbagy používané v automobilech a plněn oxidem uhličitým. Na vestě je krátké spouštěcí lanko a dva kotvící kroužky pro upevnění lanka k motocyklu. Kotvící kroužek je potřeba upevnit na rám motocyklu – když nasednete na motocykl, upevníte lanko a kroužek a můžete vyrazit. Když sesedáte, jednoduše lanko odjistíte. Když náhodou lanko neodepnete, nemusíte se bát. K aktivaci airbagu je potřeba vynaložit sílu o hmotnosti přibližně 15 kg, tudíž vám při lehkém trhnutí airbag jen tak nevystřelí.

Pokud dojde nedej bože k nehodě a řidič vyletí z motocyklu, spouštěcí lanko se vytrhne a aktivuje mechanizmus airbagu. Vaše vesta, případně bunda, se nafoukne, což dodá ochranu důležitým částem vašeho těla.

Snadná výměna aktivovaného motoairbagu

V případě, že jste již nehodu zažili a airbag se vám aktivoval, je možné airbag tzv. vyměnit. To obnáší pouze výměnu náplně – oxidu uhličitého. Z nafouknuté vesty opatrně odstraňte bombičku a vestu vyfoukněte. Pamatujte, že airbag nikdy nesmíte rolovat, pouze skládat jako harmoniku, což platí zejména pro krční část. Pokud byste ho totiž rolovali, může dojít k domu, že se v případě nehody aktivuje velice pomalu. Po naplnění je airbag připraven na další jízdu.

Na trhu lze najít několik výrobců motoairbagu. Můžete si vybírat mezi vestami a bundami, výjimkou nejsou ani kožené motorkářské bundy.