Jako by nebylo vůbec znát, že tady tak nedávno bylo nějaké zranění. Matyáš si celý víkend vedl velmi dobře, to potvrdil také třetím časem z kvalifikace své třídy. Do závodu se mu podařilo vyrazit také velmi dobře a netrvalo dlouho a už se břeclavský rodák usadil v čele. V tažení za svým prvním vítězstvím po zranění jej však zastavila jedna nečekaná událost.

Na druhém místě jedoucí závodník Malminibike akademie Masarykova okruhu Michal Prokeš s číslem deset totiž v předposledním kole závodu na Pálku zaútočil. V nejrychlejším místě píseckého závodiště ovšem neprovedl standardní předjetí, čímž poslal Matyáše k zemi. Ten svůj poškozený stroj ještě dostal zpět na trať a dojel si pro čtvrté místo. Závodní incidenty se stávají, ale mrzí nás, že jsme se nedočkali alespoň nějaké omluvy. Ve druhém závodě už to ale bylo zase o něčem jiném. Maty tentokrát zvolil jinou strategii, když se prakticky celý závod držel na druhé pozici. Trpělivě tak držel tempo na čele jedoucího Michala Prokeše.

Jak bývá v závodech zvykem, největší bitva se vždy odehraje v posledním kole. Stejně tak je tomu i v mládežnických kategoriích. Na druhém místě jedoucí svěřenec Karla Peška už na samotném konci závodu velmi dobře znal svá silná místa a zaútočil. Svého soupeře Michala Prokeše čistým předjetím odsunul na druhé místo a dojel si tak pro první vítězství po svém návratu.

Vyjádření po závodě MMČR v Písku:

Tentokrát jsme do Písku vyjížděli již ve čtvrtek, abychom v pátek mohli od rána trénovat. Jelikož v noci pršelo, tak trať byla mokrá a během dopoledne jsme trénovali na mokré trati, avšak během obědové pauzy trať vyschla, a tak jsme hledali nové nastavení na suchou trať, během dne se nám motorky podařily nastavit a bylo vidět, že Káča i Maty se na motorce cítí skvěle. V sobotu ráno jsme se vzbudili do mlhy a závodníci byli také unavení, tak jsme se rozhodli jeden trénink vynechat.

Během kvalifikací Maty ukázal, že patří opravdu k české špičce, svým časem 1:09,638 sec. si zajistil na roštu 7. místo (opět jeli spojeni s kategorii junior B, v jeho kategorii to bylo místo třetí). Do nedělního slunečného rána se Maty probudil ve skvělé náladě. Během ranního warm-upu Matyho potkal menší pád, naštěstí se mu nic nestalo a motorka byla jen lehce potlučená. Do 1. závodu nastupoval s myšlenkou vyhrát, bylo vidět, že výkony soupeřů jsou opravdu hodně vyrovnané, proto se Maty v závodě pohyboval od 1. do 4. místa, avšak během předposledního kola došlo ke kontaktu s dalším soupeřem a on tak dokončil závod na místě čtvrtém.

Do 2. závodu Maty nastupoval opět v plné síle a připraven rvát se opět o vítězství. Jel velmi takticky, pohyboval se od 2. do 3. místa a v posledním kole se dostal do čela a zvítězil. Maty si z Písku odvezl pohár za krásné 2. místo. Chtěli bychom poděkovat všem, co Matyho během zimní přípravy a také během jeho zranění podporovali.

13414613_1436484616377875_1691384554_n