Ducati Scrambler Café Racer

Café Racer je stejně jako další novinka s přízviskem Desert novým přírůstkem do rodiny Ducati pro rok 2017. Café Racer s číslem 54 je odkazem na legendárního závodníka Bruna Spaggiariho. Ducati navazuje na černo-zlatý vzhled tohoto stroje, který doplňuje skvěle vypadající koncovka výfuku od italské firmy Termignoni, která k Ducati neodmyslitelně patří.

01-scrambler-cafe-racer

Zadní partie tohoto motocyklu s krovkou, která zakrývá sedlo pro spolujezdce, je hodně podobná té z první generace Monstera. Sedlo spolujezdce je stejně tak zkosené spíše dozadu, zatímco sedlo pro jezdce je poměrně hluboce vykrojené. Jako každý správný Café Racer má i tento sportovně zkosená řidítka a RZ umístěnou na boku kyvné vidlice, aby vizuálně nenarušovala siluetu motocyklu. Motocykl bude disponovat výkonem 75 koní, vážit bude 188 kg a výška sedla je 805 mm.

Cena je stejně jako u modelu Desert odhadována na cca 285 000 Kč.

Ducati Scrambler Desert Sled

Jelikož se model Scrambler stal v letošním roce velice populárním, tak se Ducati rozhodla nabídnout ho v dalších variantách. Po modelu Café Racer je zde Desert Sled, který dává motocyklu úplně jiný rozměr.

Desert Sled je stejně jako ostatní modely Scrambleru osazen vzduchem chlazeným motorem o objemu 803 ccm. Motor je v klasickém příhradovém rámu z ocelových trubek. A aby byla motorka skutečné retro, tak je i nádrž z ocelového plechu. U tohoto modelu je přední ráfek o průměru 19″, zatímco vzadu je klasický 17″ ráfek. Motocykl je osazen speciálně navrženými pneumatikami Pirelli Scorpion Rally, které dodávají ten správný offroadový dojem.

06-scrambler-desert-sled

Terénní dovednosti tohoto motocyklu mají podtrhnout i stupačky, které mají odjímatelné gumové vložky, které jsou jinak pohodlnější pro jízdu po silnici. Sedlo je zde poměrně vysoko, a to 860 mm nad zemí. A i samotný rám je více vyztužen, aby vydržel případné hrubější zacházení. Oproti verzi Café Race je Desert o něco těžší a váží 207 kg. Výkon je stejný, a to 75 koní.

Cena je stejně jako u modelu Café Racer odhadována na cca 285 000 Kč

Ducati Multistrada 950

Od příštího roku se u Ducati rozroste cestovní rodina s názvem Multistrada. Tato kategorie se otevírá pro nové zájemce, kterým by případně vadila vysoká pořizovací cena nebo možná až zbytečně velká síla modelu 1200.

Nová Multistrada je o něco lehčí než její velká sestřička, vpředu je osazena kolem o průměru 19″ a vzadu klasickým 17″. Rozměry pneumatik jsou 120/70 19 vpředu a 170/60 17 vzadu. Motor sice nese označení 950, ale v reálu je o objemu 937 ccm Testastretta a naladěn je na 113 koní při 9000 otáčkách. Mělo by se tak jednat o velice živý motocykl. Ve výbavě nebude chybět například nastavitelná kontrola trakce, ABS a další. K dispozici budou dvě verze, kdy jedna je zaměřená spíše na silniční využití a druhá do terénu.

Cena novinky je odhadována na 360 000 Kč.

Ducati Monster 797

Do sortimentu Monsterů se opět vrací dvouventilový vzduchem chlazený motor. Ten nese označení 797, ale ve skutečnosti jde o objem 803 ccm. Motor je naladěn na 75 koní a v kombinaci s hmotností 193 kg by měl motocykl nabídnout spoustu zábavy a přitáhnout především nové příznivce značky Ducati.

Novinka je osazena koly z lehkých slitin, na která jsou obuty pneumatiky Pirelli Diablo Rosso II o rozměrech 120/70 17 a 180/55 17.  Rám potěší určitě i starší příznivce značky, jelikož je opět kompletně z ocelových trubek. Nádrž, která je také z ocelového plechu, má 16,5 litru a nebude proto problém uchytit jakýkoliv magneticky tankvak. Sedlo je ve výšce 805 mm a ve výhledu bude mít jezdec moderní LCD panel, kde potěší i USB zásuvka pro napájení nejrůznějších zařízení.

Cena novinky je odhadována na 230 000 Kč.

Ducati Monster 1200 / 1200S

Pro nadcházející rok se změny dotkly i největšího Monstera. Lehce přepracovaná je například nádrž, zadek motocyklu, zcela nová jsou světla. A asi největší změnou je balíček elektroniky, který je kompletně použit z modelu 1299 Panigale.

Pokud jde o vzhled, tak ten se více přiblížil původním Monsterům. A stejně jako u menšího modelu i zde je ocelová nádrž. Největší Monster bude stále k dispozici ve dvou verzích, a to 1200 a 1200S. Motor je nejnovější verze Testastretta 11° DS, který nabízí 150 koní při 9250 otáčkách. Což je oproti stávajícímu modelu nárůst o 15 koní. Hmotnost motocyklu bude potom 211 kg ve standardní verzi nebo 209 kg u verze S.

Elektronika bude nabízet tři různé režimy, a to Sport, Touring a Urban. Nastavitelné bude jak ABS, tak Ducati Wheelie kontrol.

Model S bude osazen kompletně nastavitelným podvozkem Öhlins, brzdy zde budou Brembo M50 v kombinaci s kotouči o průměru 330 mm. Nebudou chybět ani karbonové doplňky.

Odhadovaná cena standardní verze je 345 000 Kč a ve verzi S je to 435 000 Kč.

Ducati 1299 Superleggera

Vrcholem bylo představení modelu 1299 Superleggera, který je technologickým vrcholem současné doby. Jde o první sériově vyráběný motocykl, který je osazen karbonovým rámem, karbonovou kyvnou vidlicí, karbonovým podsedlovým rámem a také karbonovými koly. Výsledkem je motocykl o fantastické pohotovostní hmotnosti 167 kg. Suchá hmotnost je neuvěřitelných 156 kg. Výkon dvouválce Superquadro o objemu 1285 ccm je potom neskutečných 215 koní.

01-1299-superleggera-2

Na výrobu rámu, kol a také samotných kapotáží byla použita nejmodernější technologie. Rám je lehčí o 1,7 kg, což je rozdíl 40% oproti standardu. Kyvná vidlice je lehčí o 0,9 kg, což je 18% oproti standardní, kola jsou lehčí o 1,4 kg a nabízí o 26% menší valivý odpor na předním a 44% na zadním kole.

V motocyklu je použita nejmodernější elektronika, která nabízí například oboustranný Quick Shifter, elektronicky nastavitelné brzdění motorem, dále nechybí Ducati Power Slide Control a nebo také Ducati Data Analyser pro sběr dat. Abyste se například po jízdě na okruhu mohli detailně podívat na to, jak jste si vedli.

Superleggera je dodávána se závodním kitem, který obsahuje titanové koncovky Akrapovič, závodní display, kit na odstranění RZ, stojánku, záslepky místo zrcátek a stojany po přední i zadní kolo.

Pokud máte o tuto krásku zájem, tak vás bohužel zklameme. Protože postaveno bude pouze 500 kusů a cena každého z nich je 2 160 000 Kč. Ducati také dodala, že jsou již všechny motocykly předobjednány.

02-1299-superleggera