Battlax S20. Foto: Bridgestone

Battlax S20. Foto: Bridgestone

Nové pneumatiky pomáhaly testovat hvězdy MotoGP

Bridgestone využívá poznatky získávané v zápalu boje na závodní dráze k tomu, aby poskytoval svým zákazníkům bezkonkurenční úroveň bezpečnosti a výkonu. A to i navzdory tomu, že je svět MotoGP na první pohled velmi vzdálený realitě každodenního života běžných motocyklistů.

Závodní pneumatiky společnosti Bridgestone, jediného dodavatele pneumatik pro MotoGP, sdílejí se silničními pneumatikami více DNA z MotoGP než kdykoli předtím. Musí samozřejmě dosahovat vysokého výkonu a neuvěřitelné spolehlivosti, ale vzhledem k menšímu počtu dostupných směsí musí každá pneumatika pracovat v širším rozpětí teplot a podmínek na závodní dráze.

Zároveň musí být zaručena velmi dlouhá životnost, aby každému jezdci vystačil přidělený počet pneumatik po celý závodní víkend.

Battlax S20F. Foto: Bridgestone

Battlax S20F na přední kola. Foto: Bridgestone

Nejnovějším plodem vývoje společnosti Bridgestone je pneumatika Battlax Hyper Sport S20, která využívá všech předností uvedeného technologického transferu. Pneumatika S20 obsahující nejnovější technologie odvozené od závodních pneumatik poskytuje nepřekonatelný výkon během zahřívací fáze, neuvěřitelnou úroveň přilnavosti na mokru i suchu a vynikající komfort při jízdě ve městě, na silnici i na závodní dráze.

Pokroková konstrukce využívající osvědčené technologie bezešvého ocelového nárazníku MSB (Mono-Spiral Belt) a vysokotažného pogumovaného kordu HTSPC (High Tensile Super Penetrated Cord) poskytuje optimální styčnou plochu při jakémkoli náklonu. Výsledkem je větší přilnavost za všech podmínek.

Vzorek běhounu pneumatiky S20 byl opatřen drážkami, které se uprostřed běhounu narovnávají, čímž se podařilo vylepšit výkon při průjezdu zatáčkou v malém náklonu, zejména na vjezdu do zatáčky. Vpředu zasahují boční drážky až do ramenní části, čímž zlepšují pocit kontaktu s vozovkou při větším náklonu a zvyšují přilnavost na mokrém i suchém povrchu.

Nová směs obsahující velké množství siliků a společností Bridgestone patentovaný polymer NanoPro-Tech™ poskytuje přesvědčivou přilnavost hned od začátku jízdy během zahřívací fáze, aniž by to bylo na úkor životnosti, při současném vylepšení přilnavosti na mokru a při nízkých teplotách.

Battlax S20R. Foto: Bridgestone

Battlax S20R na zadní kola. Foto: Bridgestone

Pro zlepšení přilnavosti na suchu, zajištění vysoké stability při průjezdu zatáčkou a další prodloužení životnosti byla na přední i zadní pneumatice použita technologie 3sekční běhounové směsi 3LC (3-Layer Compound) s optimalizovanou segmentací měkkých a tvrdších směsí.

Technologie odvozené z MotoGP a použité v pneumatice Bridgestone Battlax Hyper Sport S20 poskytují kombinaci výkonu, stability, přilnavosti v zatáčce a dlouhé životnosti, která je pro silniční pneumatiku optimální. Jezdci si mohou nyní užívat vynikajícího výkonu v zahřívací fázi a přesvědčivé přilnavosti ve všech myslitelných povětrnostních podmínkách.

Značka Bridgestone připravila pro příznivce jedné stopy na letošní sezonu nejen novou pneumatiku Battlax S20, ale i další ročník seriálu amatérských závodů Bridgestone Bikers Cup pořádaných ve spolupráci se společností Racetrack service.

Závody jsou rozděleny do kategorií Supersport, Superbike a Naked a Bridgestone je sponzorem a oficiálním dodavatelem pneumatik. Na českých okruzích se letos pojedou závody Bridgestone Bikers Cupu v následujících termínech: 3. – 4.5. (Brno), 30. – 31.5. (Most), 11. – 16.7. (Brno), 10. – 13.8. (Most) a 17. – 18.9. (Most).