Nedaleko budovy týmu Althea Racing, v muzeu “Moto dei Miti”, byla dnes prezentace týmu Althea BMW Racing společně s BMW Motorrad Motorsport.

Právě díky dohodě mezi generálním ředitelem týmu Althea, panem Genesiem Bevilacquou, a BMW Motorrad Motorsport, bude mít tým Althea Racing v nadcházejícím roce ve WSBK dva motocykly BMW S 1000 RR. Jezdci v nadcházející sezóně, jak celý tým doufá, budou bojovat o titul šampióna WSBK. V týmu je mladý německý talent Markus Reiterberger a dvojnásobný šampión FIM CEV v Moto2 Jordi Torres. Italský jezdec Raffaele De Rosa bude též součástí týmu a bude závodit ve tříde FIM Superstock 1000 Cup. Holandský inženýr Jan Witteveen, známé jméno v tomto odvětví, byl pověřen technickým vedením projektu.

Během zimního zákazu testování si tým Althea vůbec neodpočinul. Hned po finále WSBK 2015 v Kataru měli technici týmu první šanci se od kolegů z BMW dozvědět informace o novém stroji BMW S 1000 RR, se kterým tým nastoupí do závodů na tuto sezónu. Společně následně absolvovali soukromé testy v Jerez de la Frontera a následně na domácím okruhu ve Vallelunze.

Markus Reiterberger a Jordi Torres si rychle porozuměli se svými novými motorkami BMW S 1000 RR, takže celý tým je velmi optimistický. Reiterberger, vítěz IDM Superbike, už měl možnost soutěžit ve WSBK minulý rok na divokou kartu, a to při závodech v Magny-Cours a Misanu. Vítěz závodů GP Torres přichází po loňském skvělém debutu v mistrovství světa Superbike. V jeho podání jsme mohli vidět, jak získal první vítězství v Kataru chvíli potom, když porazil Jonathana Reu v posledním kole závodu.

Ve třídě FIM Superstock 1000 bude za tento tým opět startovat Faffaele De Rosa, který pro tento tým získal v minulém roce 6 pódií z celkového počtu osmi závodů.

Do týmu patří ještě i Michel Fabrizio, který je testovacím jezdcem týmu a zároveň manažerem juniorského týmu Althea.