Průběžné výsledky v 6:00

Prozatím je nejrychlejším jezdcem dnešního dne Danilo Petrucci s časem 2:01,811. Žádný jiný jezdec ho prozatím nepřekonal. Asi nejsledovanější čtveřice jezdců – Lorenzo, Pedrosa, Marquez a Rossi jsou prozatím za ním. Vypadá to ale, že se už začínají chystat na další výjezd na trať.

vysledky530

Průběžné výsledky v 6:30

Na trať vyjelo za posledních 30 minut jen pár jezdců. Největší pokrok udělal Andrea Iannone, který zrychlil cca o 0,5 sekundy. Velký problém měl Aleix Espargaro, který dojel do boxu s kouřící motorkou.

vysledky630

Průběžné výsledky v 7:00

Během další půl hodiny se o nejvýraznější výkon postaral Jorge Lorenzo s tovární Yamahou. Jorge zajel ve svém 26. kole čas 2:00,863 a jako jediný se dostal pod 2:01, navíc se proti předchozímu času zlepšil o vteřinu.

motogp-test-sepang-2016-vysledky-7-00-01

Aktivita jezdců během další půlhodiny ustala a na trati byl pouze Bradley Smith, který se nijak výrazně neprojevil a v pořadí byl stále na 13. místě. Ostatní jezdci seděli v boxech s mechaniky nebo byli už převlečeni do civilního oblečení. Pořadí se nemění.

Loris Baz dnes slaví 23. narozeniny.

Ani během další půl hodiny se na trati nic nedělo, ani jeden jezdec netestoval, takže je pořadí stále neměnné.

Průběžné výsledky v 8:00

motogp-test-sepang-2016-vysledky-8-00

V boxu Daniho Pedrosy je Sete Gibernau.

Krátce před půl devátou vyrazil znovu na trať Dani Pedrosa, který okamžitě zrychlil a svůj čas si zlepšil na 2:01,780 a posunul se na druhé místo. Na vedoucího Jorgeho Lorenza ztrácí 0,917 s. Dani ale po pár kolech zajel opět do boxů a na trati ho vystřídal Valentino Rossi, který je průběžně na 7. místě. Ostatní jezdci stále netestují.

Casey Stoner bude testovat zítra.

Závodníci se postupně vrací na trať. V Sepangu už opět testují Pedrosa, Rossi, Dovizioso, Hernandez, Crutchlow a Baz.

Průběžné výsledky v 9:00

motogp-test-sepang-2016-vysledky-9-00

V 9:25 bylo testování přerušeno červenou vlajkou, protože ve 4. zatáčce spadl Eugene Laverty. Eugene byl převezen do místní nemocnice s podezřením na zlomeninu pravého zápěstí.

Ducati Eugena Lavertyho po pádu

Ducati Eugena Lavertyho po pádu.

Jorge Lorenzo dnes předvádí, že má se svou YZR-M1 skvělé tempo a je nejrychlejší. Španěl si stále drží první místo a svůj předchozí čas ještě zlepšil, když ve 32. kole zajel čas 2:00,684. Na druhém místě je Dani Pedrosa z Repsol Hondy, který má ztrátu 1,098 s. Třetí je Danilo Petrucci se satelitní Ducati týmu Pramac, takže je nejlepším jezdcem této značky. Danilo na Pedrosu ztrácí pouhých 31 tisícin vteřiny. Na čtvrtém místě je Andrea Iannone a Top5 uzavírá Marc Marquez. Dobrý výkon předvádí i Scott Redding, který drží 6. místo.

Průběžné výsledky v 10:00

motogp-test-sepang-2016-vysledky-10-00

V poslední hodině dnešního testování už bylo na trati opět živo. Valentino Rossi se posunul ze sedmého místa na druhé s časem 2:01,717, když překonal Daniho Pedrosu o 0,063 s. Na svého týmového kolegu ale stále ztrácí vteřinu. Kromě Valeho se zlepšili i Loris Baz, který zajel 2:03,372, což stačí na 17. místo, Maverick Viñales zajel 2:03,090 a Bradley Smith si polepšil čas lehce na 2:03,026. Oba dva se v pořadí neposunuli. U Baze byla vidět změna u sedla, které bylo zvednuto o 6 cm proti loňské verzi, což mu pomůže se na motorku lépe usadit na rovinkách.

Přibližně dvacet minut před koncem dnešního testování se nad okruhem zatáhlo a začalo pršet. Do té doby byly v Sepangu ideální podmínky, slunečno, i když trochu horko. Všichni jezdci zajeli do boxů a testování tím skončilo.

Zatím to vypadá, že se jezdí časy o vteřinu až dvě horší než loni v kvalifikaci.

1. Dani Pedrosa zajel čas 1:59,053, 2. Marc Marquez 1:59,462, 3. Valentino Rossi 1:59,726, 4. Jorge Lorenzo 1:59,737 a 5. Cal Crutchlow 2:00,199.

Konečné výsledky v 11:00